Toshkent davlat agrar unversiteti o‘quv ishlari bo’yicha prorektori, professor S.Y. Islamov va bir qator o‘qituvchilar Toshkent davlat agrar universiteti 3-bosqich talabalari bilan malakaviy amaliyotlarga chiqish oldidan uchrashdi.
Muloqotda 10 dan ortiq yirik agroklasterlar, idora va tashkilot xodimlari hamda 500 dan ziyod talabalar ishtirok etdi.
Shuningdek, uchrashuv doirasida Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi “Agrosanoatni raqamlashtirish markazi” davlat muassasasi xodimlari malakaviy amaliyotlarini raqamlashtirish bo‘yicha yangi yaratilgan platforma hamda “Smart campus” – ma’lumotlar bazasi bo’yicha taqdimotlar qilindi.
Uchrashuv yakunida hamkor tashkilotlar xodimlari tomonidan amaliyotni tashkil etish, talabalarga shart-sharoitlar yaratish bo’yicha takliflar bildirildi.

Проректор по учебной части Ташкентского государственного аграрного университета, профессор Исламов С.Ю. и ряд преподавателей встретились со студентами 3-го курса перед началом их стажировки.
В мероприятии приняли участие сотрудники более 10 крупных агрокластеров, других ведомств и организаций, а также более 500 студентов.
Также в рамках встречи сотрудники государственного учреждения «Центр агропромышленной цифровизации» при Минсельхозе провели презентацию базы данных «Smart campus» и вновь созданной платформы по оцифровке квалификационных практик.
В завершение сотрудники организаций-партнеров дали предложения по организации стажировок и созданию условий для студентов.