O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Qishloq xo‘jaligi texnikasi va texnologiyalarini sertifikatlash va sinash davlat markazi mutaxassislari hamda “UzClaasAgro” MCHJ QK texnolog-konstruktorlari bilan o’zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish borasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 27-iyundagi 4760-sonli qarori ijrosi va “UzClaasAgro” MCHJ QK tomonidan ishlab chiqariladigan qishloq xoʻjaligi texnikalarini sinovdan o’tkazish hamda aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish bo’yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Muzokara davomida Germaniyaning “Claas KGaA GmbH”, “UzClaasAgro” MCHJ QK hamda Qishloq xo‘jaligi texnikasi va texnologiyalarini sertifikatlash va sinash davlat markazi mutaxassislari 2023-yil va undan keyingi davrlarda “UzClaasAgro” MCHJ QK ishlab chiqaradigan va Germaniyadan foydalanish uchun yetkazib beriladigan qishloq xo’jaligi texnikalari va ishchi organlarni respublikamiz tuproq-iqlim sharoitlariga moslashtirish boʻyicha chora-tadbirlar belgilandi.

На днях прошла встреча со специалистами Государственного центра сертификации и испытания сельскохозяйственной техники и технологий при Министерстве сельского хозяйства Республики Узбекистан с технологами-конструкторами и специалистами СП ООО «UzClaasAgro».
Стороны обсудили вопросы реализации Постановления Президента Республики Узбекистан №4760 от 27 июня 2020 года, испытания сельскохозяйственной техники производства СП «UzClaasAgro» и устранения выявленных недостатков.
В ходе переговоров специалисты немецкой компаний «Claas KGaA GmbH», ООО «UzClaasAgro» и Государственного центра сертификации и испытания сельскохозяйственной техники и технологий определили меры по адаптированию сельскохозяйственных машин и техники к почвенно-климатическим условиям нашей республики для производства сельскохозяйственной продукции. Техника, производимая ООО «UzClaasAgro» с 2023 года будет поставляться из Германии.