Bugun 2023-yilning 28-mart kuni Toshkent shahrida navbatdagi “UzFood 2023” xalqaro ko‘rgazmasi o‘z ishini boshladi.
Ko‘rgazmani Qishloq xo‘jaligi vaziri o‘rinbosari Umid Mamadaminov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Ochilish marosimida xorijiy davlatlarning O‘zbekistondagi vakolatxonalari vakillari, ekspertlar va xalqaro kompaniyalarning rahbar va mutaxassislari ishtirok etishdi.
3 kun davom etadigan ushbu ko‘rgazmada 26 ta davlatdan 283 dan ziyod xalqaro va mahalliy korxona va tashkilotlar o‘z mahsulotlari va ishlab chiqarish uskunalari bilan ishtirok etishmoqda.
«O‘zekspomarkaz»ning 3ta pavilyoni va «Atrium 2» zalida go‘sht, sut, qandolat, alkogolsiz ichimliklar va boshqa turdagi oziq-ovqatlar, meva-sabzavot mahsulotlari namoyish etilmoqda.
Ko‘rgazmaga tashrif buyurgan korxona va tashkilotlar vakillari, tadbirkorlar bu yerda qishloq xo‘jaligida mahsulot yetishtirish va ishlab chiqarish borasida ko‘plab yangiliklarga ega bo‘lish, o‘zaro tajriba almashish va xalqaro shartnomalarni imzolash imkoniyatlariga ega bo‘lishmoqda.
Ko‘rgazma tafsilotlari, mutaxassis hamda tadbirkorlar taassurotlarini keyingi maqola va videolavhamizda kuzatib boring.

Сегодня, 28 марта 2023 года был дан старт очередной международной выставке «UzFood 2023».
В церемонии начала работы международной выставки приняли участие представители дипломатических миссий, аккредитованных в Узбекистане, эксперты, а также руководители и сотрудники зарубежных компаний, в чьих интересах налаживание тесного сотрудничества с нашей страной.
В течение трёх дней на выставочных стендах можно ознакомиться с производственными мощностями и потенциалом 283 компаний из 26 стран.
С учётом такого внушительного количества участников, занят буквально каждый метр трёх павильонов и зала «Атриум 2» выставочного комплекса «Узэкспоцентр». Здесь представлен весь спектр продовольственных товаров — от мясомолочной, кондитерской и безалкогольной продукции до овощей и фруктов.
Для представителей предприятий и организаций, а также предпринимателей созданы все условия для того, чтобы быть в курсе всех новостей в области выращивания и производства сельскохозяйственной продукции, для обмена опытом, и, конечно, для налаживания контактов и заключения долгосрочных контрактов.
Подробнее о работе форума и впечатлениях участников, предпринимателей и представителей ведущих сельхозпроизводителей вы узнаете в наших следующих публикациях и видеоматериалах.