1) Agrobiznesning raqobatbardoshligi va rentabelligini oshirish uchun biznesni boshqarishning innovatsion usullarini joriy etish. Qishloq xo‘jaligi korxonalarini yangi bozorlarga chiqish uchun zarur bo‘lgan sifat standartlari bo‘yicha o‘qitish va sertifikatlash bo‘yicha o‘zbek tashkilotlarining salohiyatini oshirish.
2) Qishloq xo‘jaligi korxonalariga mahsulotlarga qo‘shimcha qiymat qo‘shish, sotish va daromadlarni oshirish uchun yangi texnologiyalarga investitsiyalarni birgalikda moliyalashtirish.
3) Qishloq xo‘jaligi korxonalarida menejerlik yoki texnik lavozimlarni egallash qobiliyatlari va salohiyatiga ega bo‘lgan ayollar va yoshlarning (16 yoshdan 29 yoshgacha) bilimini oshirish uchun biznes ko‘nikmalarini rivojlantirish bo‘yicha treninglarni ishlab chiqish va boshqarish.
4) Biznesni rivojlantirish ko‘nikmalarini rivojlantirish doirasida o‘qituvchilarga o‘z yangi agrobiznesini ochishda yordam berish uchun grantlar ajratiladi.
6) Agrobiznes korxonalarida talabalar uchun amaliyot va ishga joylashish imkoniyatlari targ‘ib qilinadi.
7) Talabalarni agrobiznes uchun zarur bo‘lgan amaliy ko‘nikmalarga o‘rgatish uchun yangi va takomillashtirilgan o‘quv dasturlari joriy etish.
8) Qishloq xo‘jaligi korxonalari ehtiyojlariga xizmat qiladigan ilmiy doiralar va xususiy sektor o‘rtasida qo‘shma ilmiy loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirishni qo‘llab-quvvatlash.

1) Внедрение инновационных методов управления бизнесом для повышения конкурентоспособности и рентабельности агробизнеса. Обучение сельскохозяйственных предприятий необходимым для вывода на новые рынки стандартам качества, повышение потенциала узбекских организаций по сертификации.
2) Совместное финансирование инвестиций на новые технологии для создания добавленной стоимости, продажу продуктов и повышение доходов сельскохозяйственных предприятий.
3) Разработка и проведение тренингов по развитию навыков ведения бизнеса для женщин и молодежи (с 16 до 29 лет), имеющих способности и потенциал для занятия позиций менеджеров или технического персонала на сельскохозяйственных предприятиях.
4) Будут выделены гранты, в целях оказания помощи учителям в открытии своего нового агробизнеса по улучшению навыков ведения и развития бизнеса.
6) Будет проведена работа по пропаганде проведения практических занятий на предприятиях по агробизнесу и возможностей устройства на работу.
7) Внедрение новых и улучшенных учебных программ для обучения студентов практическим навыкам, необходимым для ведения агробизнеса.
8) Поддержка разработки и реализации совместных научно-исследовательских проектов между сельскохозяйственными научными кругами и частным сектором.